VŠMB agility sekcija
Seminarai
Laisvalaikis
Varžybos
2012 m. varžybos

2012 m. varžybos:

2012-10-13 Džiugo taurė 2012
2012-10-03/07 Lietuva FCI Pasaulio agility čempionatas
2012-09-22 Agility fiesta

2012-09-08/09 Kauno ruduo 2012
2012-08-11/12 Balkūnų taurė 2012

2012-07-07/08 5th TAFISA
2012-06-17 įskaitinės varžybos Marijampolėje
2012-06-09/10 varžybos Doktorce, Lenkija
2012-06-02/03 Kauno vasara 2012
2012-05-02/03 Vilniaus taurė 2012
2012-02-18 Husse taurė 2012
2012-01-14
varžybos Šiauliuose
2012-10-13 Džiugo taurė 2012

Dar neatslūgus 2012 FCI Pasaulio agility čempionato įspūdžiams ir neišblėsus ten pagavusiam įkvėpimui, Abu2 spalio 13 d. sudalyvavo PŠMK“ Lunaris“ agility sekcijos "Džiugas" organizuotuose įskaitinėse ir CACAg agility varžybose "DŽIUGO TAURĖ 2012".

Raudondvario žirgyno (Radviliškio r.) manieže
pirmieji ant smėlio jėgas išbandė A1 klasės dalyviai. Varžybų teisėja Svetlana Kreslina (Latvija) sugalvojo ir parengė greitas ir įdomias trasas. Nors trasas įveikti be klaidų buvo tikrai nelengva, lėkti ant smėlio kiek kojos neša buvo tikrai labai smagu. A1 Large kategorijoje, kurioje viso dalyvavo 14 dalyvių, "Abudiečiai" užėmė net 2 prizines vietas: puikią antrą vietą laimėjo Laura su Nendre, trečią - Jolanta su Aksiu.


Teisėja Aušra Cesiulytė (Lietuva) parengtas pradedančiųjų trasas įveikti be klaidų ir greitai buvo tikras iššūkis. Čia puikiai pasirodė jau varžybose įsibėgėjantis duetas Dalia ir Enya. Jos, aplenkusios likus
ius 10 pradinukų klasės dalyvius, užėmė pirmąją savo sportinėje karjeroje pirmą vietą! Antą vietą užėmė Abu2 klube sportuojančios ir jau ne pirmą kartą ant apdovanojimų pakilos pasirodančios, Milda ir Dora.

Kitos artimiausios varžybos - gruodžio pirmąjį savaitgalį, Šiauliuose, jau pamėgtoje agility žiemos arenoje - "Brukline"


Varžybų protokolas

Daugiau nuotraukų rasite čia. Už nuostabius kadrus dėkojame http://www.agility.lv
2012-10-03/07 Lietuva FCI Pasaulio agility čempionate
2012 m. spalio 3-7 d., jau 17 kartą, pajėgiausi planetos agility vedliai ir atletiškiausi pasaulio šunys rinkosi į didžiausią ir svarbiausią agility renginį – FCI agility pasaulio čempionatą. Į gilias agility tradicijas turinčią Čekiją, Liberec miestą, susirinko pajėgiausi sportininkai iš 36 valstybių. Viso varžyboms užregistruota 464
vedlių ir šunų duetai. Atsakingas trasų paruošimo ir teisėjavi
mo darbas buvo patikėtas 4 teisėjams: Jirina Mačkova (Čekija),Kees Stoel (Olandija), Lenka Pankova (Čekija), Alice Glocknerova (Čekija). Šiems talkino šaunieji savanoriai.Lietuvai šiame čempionate atstovavo Redas Masiulis su Turbo (HIQ AMAZE), Asta Vitartaitė su Hila (Maeglin Hila), Algirdas Valčiukas su Gia (MAEGLIN GIAH), Dalius Strazdas s
u Uni (Uni of Magic Border's) besivaržę Large kategorijoje tiek komandinėse, tiek asmeninėse varžybose, bei Small kategorijoje individualioje rungtyje dalyvavę Aušra Volosenkinienė su Feti (CONFETTI LIETAUS SIMFONIJA) bei Vilija Snorkienė su Jangu (MINI YANG FANTAZIJA). Komandos vadovė - Erna Valčiukienė, trenerė - Dalia Udrienė. 

 

Į netolimą Liberec miestelį rinktinę atlydėjo gausus žaliais marškinėliais vilkinčių Lietuvos agility sirgalių būrys. Erdvioje, bet jaukioje, puikios nuotaikos, jaudulio, startinės įtampos bei azarto persmelktoje arenoje palaikyti tėvynainius buvo neįtikėtinai paprasta – puikūs pasirodymai privertė žavėtis net didžiausius skeptikus.

 

17-tas pasaulio čempionatas prasidėjo įprastai - jaudinančiu komandų paradu ir šilta, nors kiek nuobodoka atidarymo ceremonija. Po sveikinamųjų kalbų ir agility vėliavai pakilus, pirmieji arenoje jėgas išbandė Large kategorijos komandinių varžybų dalyviai, įveikę įdomią ir greitą Jumping trasą. Audringai sirgaliams palaikant startavo ir Lietuva. Suklydę vos porą kartų (pastaba: komandinės varžybose viso dalyvauja 4 poros, tačiau imami tik geriausi 3 dalyvių rezultatai) iš 34 dalyvavusių komandų Lietuvos atstovai užėmė aukštą 25-ą vietą, aplenkę daug gilesnes agility tradicijas turinčias šalis, tokias kaip Kroatija, Jungtinė Karalystė, Lenkija. 

 

Penktadienį pradėjo Medium klasės komandinių varžybų dalyviai, kurie nuo ankstaus ryto bėgo Jumping trasą. Po šių, Jumping trasą arenoje įveikė Small kategorijos komandos. Šiose kategorijose Lietuva savo atstovų neturėjo, tačiau augant naujai perspektyviai kartai tikėtina, kad po keleto metu čia savo jėgas išbandys ir Lietuvaičiai.

 

Po pietų visų Lietuvos sirgalių dėmesį prikaustė komandinė agility Large kategorijos trasa. Šioje trasose Lietuvos rinktinės pasirodymas pranoko daugumos sirgalių lūkesčius: su viena klaida ir 5 baudos taškais Lietuva užėmė puikią 13 vietą. Puikus vedlių ir jų šunų pasirodymas patvirtino, kad esame pajėgūs varžytis su geriausiais ir turime realius šansus jau vos po kelių metų užlipti ant apdovanojimų pakylos. Tiksiai ir geitai įveikę trasą, Lietuvos Large komanda aplenkė tokius grandus kaip Švedija, Slovėnija, Belgija, Kroatija, Jungtinė karalystė, Ispanija. 

 

Penktadienį varžybas arenoje baigė Medium komandos, įveikusios toli gražu ne lengviausią agility trasą.

 

Šeštadienį pirmieji startavo Jumping Large asmeninių varžybų dalyviai. Viso čia susirungė 142 poros, iš jų 35 buvo diskvalifikuotos, 62 - trasą įveikė nesuklydę nė karto. Šioje rungtyje, visų sirgalių džiaugsmui Lietuviai vėl pasirodė puikiai: Asta su Hila bei Algirdas su Gia įveikė trasą be klaidų ir užėmė atitinkamai 41 ir 49 vietas, Redas su Turbo suklydę vieną kartą užėmė 76 vietą, Dalius su Uni, suklydę taip pat tik vieną kartą-86 vietą. 

 

Po šios rungties jėgas išbandė Small kategorijos asmeninių varžybų dalyviai Jumping trasoje. Susidorojusios su startiniu jauduliu puikiai pasirodė Vilija su Jangu ir Aušra su Feti įveikę trasas be klaidų. Atitinkamai iš dalyvavusiu 84 dalyvių šie puikūs duetai užėmė 45 ir 52 vietas.

 

Šeštadienio kovas tęsę Medium klasės dalyviai varžėsi asmeninėje Jumping trasoje, po jų Small kategorijos komandos įveikė agility trasą. Čia žalieji sirgaliai laikė kumščius už kaimynus Latvius.

 

Sekmadienio rytą pradėjo Small agility asmeninės varžybos, kuriose gražų pasirodymą tęsė Vilija su Jangu, su 5 baudos taškais užėmę  44, bei Aušra su Feti, gavusios vos 1.80 s baudą ir užėmę 30 vietą.

 

Priešpaskutinę čempionato trasą įveikė agility Medium asmeninių varžybų dalyviai.

 

Paskutinė čempionato trasa - daugiausia emocijų sukelianti – asmeninių varžybų agility Large. Iš visų 142 dalyvavusių porų, 49 buvo diskvalifikuotos, 40 trasą įveikė be klaidų. Keturių dienų maratoną lietuviai užbaigė puikiai: Dalius su Uni trasą įveikė be klaidų ir užėmė aukštą 21 vietą, Redas su Turbo, su 10 baudos taškų, užėmė 74 vietą, Asta su Hila suklydusio porą kartų užėmė 86 vietą, Algirdas su Gia trasą pradėjo užtikrinai ir greitai, tačiau Gia pasirinkus tunelį buvo diskvalifikuoti.  

 

Ilgai lauktas čempionatas prabėgo akimirksniu. Sekmadienį susumavus visus rezultatus, su pakilia nuotaika ir įkvėpimu tobulėti, žvelgėme į ateitį.

 

Bendri rezultatai,susumavus Agility ir Jumping trasų rezultatus:

 

 

Vieta

 

Vedlys

 

Šuo

 

Komandinės Large kategorija (Viso 34 komandos)

 

20

 

LIETUVA

 

Asmeninės, Large kategorija (viso 142 dalyviai)

41

Dalius Strazdas

Uni (Uni of Magic Border's )

55

Asta Vitartaitė

Hila (Maeglin Hila)

61

Redas Masiulis

Turbo (HIQ AMAZE )

68

Algirdas Valčiukas

Gia (MAEGLIN GIAH)

Asmeninės, Small kategorija (viso 84 dalyviai)

30


Aušra Volosenkinienė

Feti (CONFETTI LIETAUS SIMFONIJA)

40

Vilija Snorkienė

Jangas (MINI YANG FANTAZIJA)


Visi čempionato rezultatai

Nuotraukos

 
Dėkojame Lietuvos agility rinktinės rėmėjui,
pasirūpinusiam rinktinės apranga:

 

 

 


 Į pradžią

2012-09-22 Agility fiesta


Gražų rudenišką ketvirtąjį rugsėjo šeštadienį agility mėgėjai iš visos Lietuvos sugužėjo į Abu2 aikštelę Balkūnuose, kur vyko visų Lietuvos klubų bendrai organizuotas renginys – agility Fiesta. Rudens lygiadienį,  nepamindami senų Lietuviškų tradicijų, pasidžiaugėme puikiais sezono rezultatais ir astronominio rudens pradžią paminėjome nuotaikingomis varžybomis bei Lietuvos agility rinktinės palydėtuvėmis į jau netrukus, Čekijoje vyksiantį FCI Pasaulio agility čempionatą (daugiau informacijos čia: http://www.agility2012.cz/en/news/).

 

Į jungtines linksmas varžybas sugūžėjo netikėtai didelis būrys dalyvių - viso varžyboms, kurių metu surinktos lėšos skirtos Lietuvos sportininkų rinkinei paremti, užsiregistravo net 60 dalyvių iš visos Lietuvos, iš visų Lietuvos agility klubų. 


  

Pirmą kartą Lietuvos agility istorijoje, varžybas organizavimo ir prie jų prisidėjo visi Lietuvos klubai, todėl, kiek neįprastai, teisėjų varžybose buvo net 3: Aušra Cesiulytė (Lietuva, Panevėžio m. klubas „Džiugas“) parengė pradedančių trasas, Jūratė Miliūnaitė (Lietuva, Panevėžio m. klubas „Džiugas“) - Open agility ir Open Jumping, Algirdas Valčiukas (Lietuva, Kauno m. klubas „Nasrai“) parengė nuotaikingą estafetės trasą ir teisėjavo linksmoje „Drago“ rungtyje.

  

https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifŠventines varžybas pradėjo pradedantieji, agility liaudyje dar vadinami „nuliukais“, įveikę po 2 Aušros parengtas trasas. Viso šioje grupėje jėgas išmėgino 14 dalyvių. Puikią pirmą vieną iškovojo Paulina Petrauskaitė su Kulka (Bullet Žaibas) (Klubas „Džiugas“). Antroji vieta atiteko Karolinai Čižaitei su šalčiu Bruno (Bruno Blue Auksinė Žvaigždė) (Klubas „Abu2“), trečioji - Mildai Žemaitaitytei su vengrų vižlu Dora (BARCELONA Trio Magija) (Klubas „Abu2“).  

 

 

Jūratės Miliūnaitės parengtas įdomias, tačiau nelengvas Open trasas Large kategorijoje iš 26 dalyvių geriausiai pavyko įveikti didelę patirtį turinčiam duetui - Ritai Dambrauskaitei ir Kolai (Olleria Sooty) (Klubas „Iltys“). Antrą vietą užėmė ne mažiau patyrę ir suklydę vos kartą Gintarė Vilbikienė su Donu (Don Desperado Dakota) (Klubas „Iltys“). Trečioji vieta atiteko įprastai daug ovacijų sulaukiančiam Vytauto Guobio ir Argo (Klubas „Akela“) duetui.

 

Medium kategorijoje pirmą vieną užėmė Aušra Volosenkinienė su Dora (Klubas „Džiugas“), antrą - Gabrielė Fokaitė su Berta (Klubas „Nasrai“), trečią - Diana Butkutė su Aira (Klubas „Iltys“). Viso šioje kategorijoje, kaip ir Small kategorijoje dalyvavo 10 dalyvių. Nesuklydusios nė karto, pirmą vietą Small kategorijoje užėmė Aušra Volosenkinienė ir Feti (Confetti Lietaus simfonija) (Klubas „Džiugas“). Antrą vietą užėmė Dovilė Blažinauskaitė ir Dina (Klubas „Akela“), trečią - Kristina Jogminienė su Filka (Ofelija Lakštingala) (Klubas „Akela“).


Vieną nuotaikingiausių Fiestos rungčių – estafetę laimėjo komanda: Dalius Strazdas ir Uni (Uni of Magic Border), Asta Vitartaitė ir Hilla (Maeglin Hill), Indė Pašakinskaitė ir Ūla (Klubas „Nasrai). Antroji vieta atiteko mažiau patyrusiai, bet puikiai pasirodžiusiai komandai: Martynas Kybartas ir Ursa (Braškė Laukinė Vilkauogė) (Klubas „Abu2“), Miglė Gvozdzinskaitė ir Chille (Bija) (Klubas „Abu2“), Gabrielė Fokaitė ir Berta (Klubas „Nasrai“). Trečioji vieta atiteko komandai: Aušra Volosenkinienė ir Dora, Monika Verkelytė ir Beta, Paulina Petrauskaitė ir Kulka (Bullet Žaibas) (Klubas „Džiugas“). Estafetei visi dalyviai pajėgumo ir burtų keliu buvo suskirstyti į komandas po 3 narius, kurių kiekviena turėjo kuo greičiau ir su kuo mažesniu baudos taškų skaičiumi įveikti ilgą ir įdomią, į tris dalis padalintą, trasą.

  

Varžybas baigė azartiška „Dargo“ rungtis. Čia lygių nebuvo Gretai Diminskaitei ir belgų aviganių griunendaliui Qiri (Eloisa Qiri) (Klubas „Nasrai“). Antroji vieta atiteko Redui Maisiuliui ir Turbo (HiQ Amaze) (Klubas „Iltys“). 

 

 

 

Tačiau fiesta nebūtų tikra fiesta, jei neužsibaigtų linksmu pasisėdėjimu prie valgiais nukrauto stalo. Aptarę pasibaigusį lauko sezoną, palinkėjome sėkmės Lietuvos agility sportą ir sportininkus FCI Pasaulio agility čempionate atstovausiantiems: Redui Masiuliui ir Turbo (HIQ AMAZE), Aušrai Volosenkinienei ir Feti (CONFETTI LIETAUS SIMFONIJA), Vilijai Snorkienei ir Jangui (MINI YANG FANTAZIJA), Astai Vitartaitei ir Hilai (Maeglin Hila), Algirdui Valčiukui ir Gia (MAEGLIN GIAH), Daliui Strazdui ir Uni (Uni of Magic Border's) rinktinės trenerei Daliai Udrienei ir komandos vadovei Ernai Valčiukienei. SĖKMĖS!

 

Tikimės, kad tokios nuotaikingos varžybos taps gražia Lietuvos agility tradicija.

 

Dėkojame Lietuvos agility rinktinės rėmėjui, pasirūpinusiam rinktinės apranga:

 

 

 

 


Šventinių varžybų protokolas

 Nuotraukos

 
2012-09-08/09 Kauno ruduo 2012


Rugsėjo 8-9 dienomis Abu2 kolektyvas dalyvavo įskaitinėse agility varžybose, kurias organizavo šunų dresūros ir sporto klubas "Nasrai". Varžyboms teisėjavo klubo "Nasrai" teisėjai Algirdas Valčiukas ir Dalius Strazdas.

Pirmąją varžybų dieną vyko po du A1, A2, A3 egzaminus, pradedančių 2 trasos ir Open Jumping trasa, pagal kurios rezultatus, kiekvienos kategorijos 5 geriausiai pasirodę dalyviai pateko į kitą dieną vykusį finalą.

Be klaidų įveikusios A1 egzaminą Ermina su Moliberta gavo paskutinė įskaitinį įvertinimą ir perėjo į A2 kategoriją. Susumavus abiejų trasų rezultatus Ermina su Moliberta užėmė trečią vietą.

Antrąją varžybų dieną pradėjo Agility Open trasa, kurioje buvo galima gauti CACAg titulą. Vėliau dalyviai įveikė Open Agility ir Open Jumping trasas. Pagal šių trijų trasų rezultatus, kiekvienoje jų 5 geriausiai pasirodę dalyviai turėjo galimybę patekti finalą.

Finale Large kategorijoje susirungė 10, Small - 7 ir Medium - 10 geriausiai Open trasas įveikusių dalyvių. Tik grįžę po atostogų Nidoje ir pirmą dieną nedalyvavę, finale pasirodę nepriekaištingai, puikią pirmą vietą Large kategorijoje užėmė Laura su Nendre.


Varžybų protokolas


2012-08-11/12 Balkūnų taurė 2012

2012 m. rugpjūčio 11-12 d. Balkūnuose, Vilniaus r., įvyko įskaitinės ir CACAg agility varžybos "Balkūnų taurė 2012", kurioms teisėjavo Lietuvos "agilitystų" mylima teisėja iš Estijos Svetlana Zolotnikova.  

Dvi dienas puikiu oru 55 dalyviai varžėsi A1, A2, A3, Open ir pradedančiųjų klasėse. Sekmadienį dalyviai jėgas išmėgino ir puikiose tunelinėse varžybos.

Sakoma, kad namų sienos padeda. Tikrai taip! Abu2 kolektyvas skynė laurus ir džiaugėsi puikiais pasirodymais.

Šeštadienį kiek neįprastai varžybas pradėjome Open Jumping trasa. Vėliau dalyviai įveikinėjo egzaminų trasas ir galiausiai - Open Agility CACAg trasą.

Abi Open trasas prabėgusios be klaidų puikią antrą vietą užėmė Ermina su Moliberta (viso 27 dalyviai). 
 
Negausioje A2 L, M, S kategorijoje  3 vietą Užemė Evelina ir Kiras.

A1L Kategorijoje pirmą vieną iškovono Ermina su Zizi, 3-ą - Nendrė ir Laura. A1 debiutavę, greičiausiai ir tiksliausiai įveikę pirmą trasą, bet net 3 kartus suklydę antrojoje, Daiva su Rude džiaugėsi puikia 4 vieta.
A1M kategorijoje Abu2 klube sportuojančios Miglė su Čile užmėmė 2  vietą, o pradinukų klasėje 3 vietą užėmėm Milda su Dora.

Sekmadienį taip A1M kategorijoje, kaip ir šeštadienį, antrą vietą užėmėm Miglė su Čile.
Smagiose tunelin
ėse varžybose taip pat sveikinome savuosius - mūsų klube sportuojanti Jūratė su Muniu A0-A1L kategorijoje užėmėm 2 vieta. 3 vietą šioje kategorijoje užėmėm Ermina su Moliberta. A2-A3 L kategorijoje, nusileidusi tik Redui ir jo borderkoliui Turbo, 2 vietą iškovojo Jolanta su Desta.

Jau tradicija tapusios gimtadieninės varžybos Balkūnuose surengtos 3 kartą. Smagioje kolegų "agilitistų" kompanijoje Abu2 paminėjo 2 metukų gimtadienį.Varžybų protokolasNuotraukos
2012-07-07/08 5th TAFISA


Šiauliuose 2012 m. liepos 5-11 dienomis vyko  5th TAFISA World Sport for All Games (daugiau apie vykusį renginį informacijos rasite čia
http://siauliai2012.lt/). Tarp daugybės sporto šakų į šį puikų renginį, darbščiųjų "Akeliečių" (ŠŠMK agility sekcija "Akela") dėka, pirmą kartą TAFISA istorijje, buvo įtrauktas ir agility - šunų vikrumo sportas. Liepos 7-8 d. Joniškyje įvyko puikios įskaitinės varžybos, kurioms teisėjavo teisėja iš Suomijos Anne Savioja. Ypatingai karštą savaitgalį, stebint gausiam žiūrovų būriui jėgas išmėgino dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Estijos, tarp jų ir mūsų (Abu2) sportininkai. Namo grįžome netuščiomis.


Joniškio mieste renginiai prasidėjo šeštadienį, didžiuliu renginių dalyvių paradu, kuri
ame drausmingai žygiavo ir didžiulis būrys dvikojų ir keturkojų agility sportininkų. Pražygiavę grįžome į agility aišktelę, kur, patyrusios teisėjos iš suomijos Anne Savioja trasas pirmieji išbandė A1 kategorijos dalyviai.

Puikiai A1L (viso - 16 dalyvių) kategorijoje pasirodė Abu2 klubiečiai, nuskynę visas prizines vietas - debiutavę A1 Eimantas su AG užėmė I vietą, Jolanta su Aksiu užėmė IIą, o treč
ioji vieta atiteko taip pat mūsų klube sportuojančiai Jūratei su Muniu.  A2L kategorijoje paskutiniu metu itin stabiliai ir greitai bei gražiai bėgančios Jolanta su Desta užėmėm II-ą vietą.

Puikiai Open L kategorijoje, kuriose viso jėgas išmėgino 29 dalyviai, pasirodė Ermina su ZIZI, abi trasas
(agility ir Jumping) įveikusios be klaidų ir, nusileidusios vos keliems greitesniems sportinninkams, užėmėmė aukštą IV-ą vietą. Karštą šeštadienį baigė prapliupęs vasaros lietus ir šlapioje trasoje vykstančios tunėlinės varžybos. Puikiai, be menkiausios klaidelės prebėgusios trasą, A1-A3L kategorijoje (viso net 52 dalyviai), Jolanta su Desta užėmėmė garbingą III-ą vietą.

Sekmadienis "Abudiečiams" buvo nemažiau sėkmingas - A1S kategorijoje puikią pirmą vie
tą iškovo ir įskaitinį rezultatą gavo Laima su Mėta (viso 13 dalyvių), A1L kategorijoje pirmą vietą užėmė A1 Ermina su ZIZI, toje pat keteogorijoje treti buvo - Jūratė su Muniu. Kaip ir šeštadinį, taip ir sekmadienį puikiai pasirodė Jolanta su Desta A2L katelorijoje užėmėmusios II vietą.

Dviejų dienų smagias varžybas baigė įspudinga finalinė kova - Open trasose susirungė 10 geriausiųjų Large klasės atstovų, bei po 6 geriausius Medium ir Small klasių atstovus. Didžiuojamės, geriausiųjų dešimtuke galėję palaikyti ir mūsų klube sportuojančius - Jolantą su Desta ir Erminą su ZIZI.

Varžybų protokolas

Varžybų nuotraukos


Daugiau nuotraukų (dekojame klubui "Akela")

2012-06-17 įskaitinės varžybos Marijampolėje2012 m. biržleio 17 d., šeštadienį, Abu2 Marij
ampolės varžybose dalyvavusiems sekėsi puikiai. Ermina su Moliberta A1L kategorijoje (viso dalyvavo 13 dalyvių), užėmė puikią I vietą. Ermina su ZIZI A0 kategorijoje (viso 12 dalyvių), abi trasas įveikusios be klaidų, pirmajai vietai nusileidusios mažiau nei viena sekunde, užėmė II vietą. Varžyboms teisėjavo Dalius Strazdas (A1-A3) ir Karolis Černiauskas (Open klasė). Viso varžyboms užsiregistravo 56 dalyviai iš Lietuvos, kaimyninės Lenkijos ir Rusijos.

 
Varžybų protokolas

Varžybų nuotraukos
         
2012-06-09/10 varžybos Doktorce, Lenkija

Įsibėgėjant vasarai, birželio antrąjį
savaitgalį Abu2 komanda nusprendė praplėsti horizontus ir iškeliavo į kaimyninę Lenkiją, kur Varšuvos agility sporto klubas „Fort“ (daugiau informacijos apie klubą ir jo renginius) Doktorce miestelyje birželio 7-8 d. organizavo seminarą, o 9-10 d. įskaitines agility varžybas. Varžyboms užsiregistravo 76 dalyviai iš Lenkijos, Lietuvos bei Baltarusijos. Iš kaimyninės Lenkijos namo parsivežėme ne tik prizų bet ir puikius prisiminimus.

 

Birželio 7-8 d. vykusiame seminare žinių sėmėsi Laura su Nendre bei Evelina su Kiru. Seminarą vedė patyręs, net aštuonis kartus Austrijai agility pasaulio čempionatuose atstovavęs treneris Hans Fried. Kartu su juo dirbo ne mažesnę pasaulinio lygio patirtį turinti čekė Olga Edrova. Seminaro metu treneriai pakaitomis dirbo su dviem dalyvių grupėm, taigi, laiko gaudyti varnas tikrai nebuvo. Nendrė su Kiru labai stebėjosi, kodėl jų šeimininkės kliūtis prašo įveikti visiškai nematytais ir neįprastais būdais. Tačiau gudrieji keturkojai, labai greitai suprato naujas agility žaidimo taisykles. Laura su Evelina įgytomis žiniomis mielai pasidalino su kitais „Abu2-čiais“, nauji įgūdžiai padės greičiau ir tiksliau lėkti agility trasomis.

 
Penktadienio popietę prie Abu2 ketvertuko prisijungė Jolanta su Desta bei Aksiu, Jūratė su Mooniu ir Laima su Mėta. Saldžiai išsimiegojęs vilniečių būrys šeštadienį startavo varžybose.


Nors pasiskaitę orų prognozes buvome pasiruošę vėsiam ir lietingam orui, gera nuotaika išsklaidė visus debesis ir pirmoji diena pasitiko saulėtu ir tvankoku oru. Dalyviai atskirose Large, Medium ir Small kategorijose per dieną turėjo įveikti po dvi Open klasės ir vieną įskaitinę (A1, A2 bei A3 egzaminų) trasą. Varžyboms teisėjavo tas pats seminarą vedęs austras Hans Fried. Kiek neįprastai pirmieji startavo Small kategorijos dalyviai. Gražiai ir greitai pralėkusi trasą, Mėta estafetę perdavė didiesiems savo draugams. Vis besislapstydami pavėsyje nuo kaitrios vasaros saulutės net nepastebėjome, kaip pralėkė diena, kuri tikrai buvo sėkminga. Jūratė su Mooniu gavo pirmaji savo įskaitinį rezultatą ir A1L kategorijoje džiaugėsi 1-aja vieta. Laura su Nendre suklydusios pora kartų užėmė 3 vietą. Neatsiliko ir Laima su Mėta, A1S kategorijoje pasirodžiusios geriausiai, ir taip pat užėmusios 1 -ąją vieta. Puikiai egzaminų trasą įveikusios Jolanta su Desta gavo įskaitinį rezultatą ir A2L kateogrijoje užėmė 3 vietą.

Open agility small kategorijoje Laima su Mėta užėmė aukštą 4 vietą, o Open kategorijoje puikiai pasirodė Jolanta su Desta, Open jumping – užėmę 5 vietą.

 Antrąją varžybų dieną pradėjo A0 klasės dalyviai, todėl galėjome ilgiau pamiegoti ir sukaupti dar daugiau jėgų. Ir tai tikrai atsispindėjo antros dienos rezultatuose: Aksis ir Jolanta A1L egzaminų trasą įveikė kone šviesos greičiu ir antros vietos laimėtoją paliko už saugaus, net 10 sekundžių atstumo. Laima su Mėta, A1S kategorijoje, suklydusios tik kartą gavo 5 baudos taškus ir užėmė 2 vietą. Sėkminga diena buvo ir Evelinai su Kiru, kurie A2L įskaitinę trasą įveikę be klaidų gavo antrąjį įskaitinį A2 rezultatą bei laimėjo auksinę pirmą vietą. Puikiai pasirodė ir Jolanta su Desta, A2L kategorijoje užėmusios 5 vietą. Open agility puikiai pasirodė trasą be klaidų įveikusios Laura su Nendre. Vos keliomis sekundėmis nusileidusios greitesniems varžovams jos užėmė puikią 7 vietą.

Dalyviai, kuriems nepavyko įveikti trasų be diskvalifikacijos, neturėjo kada liūdėti, nes dalyvavo paguodos prizų loterijoje. Apdovanotų buvo daugiau negu medalininkų.

Kaimyninės Lenkijos sportininkai visus dalyvius sutiko ne tik puikia organizacija, bet ir labai šilai.  Varžybos vyko stebėtinai tiksliai pagal grafiką. Pietavome maloniai vėsioje mokykloje, o vakare buvome vaišinami grilio gardumynais. Keturkojai iki valios galėjo pliuškentis ir atsigaivinti netoliese tekančioje upėje.

Jau važiuodami atgal namuose likusiems „agilitistams“ nupirkome pirmųjų vasara kvepiančių braškių. Tiesa, istorija nutyli, ar jos tikrai pasiekė tikslą.


Daugiau varžybų nuotraukų

Varžybų protokolas
2012-06-02/03 Kauno vasara 2012

Štai ir baigėsi atranka į 2012 metų FCI organizuojamą agility pasaulio čempionatą. II asis atrankos etapas vyko pirmąjį birželio savaitgalį, varžybas organizavo Šunų dresūros ir sporto centras „Nasrai", varžyboms teisėjavo  teisėjas iš Čekijos
Zdenek Spolek, Lietuvos sportininkams jau pažystamas iš 2010 m. atrankinių varžybų.

 

Jei gegužės mėn. vykusio I etapo metu buvo netikėtai šilta ir sportininkams prireikė apsaugos priemonių nuo saulės, tai varžybose birželio pirmomis dienomis dalyviams teko išsitraukti jau pamirštas kepures bei pirštines, apsiginkluoti neperšlampamais rūbais bei guminiai batais. Daugeliui sportininkų tiksliai ir greitai įveikti atrankos II etapo teisėjo trasas tapo tikru išbandymu - greitas ir sudėtingas trasas jie turėjo įveikti šniokščiant liūčiai. Džiaugėmės, kad lietingos varžybos vyko ant puikios Visuomenės harmonizavimo parko hipodromo dangos, kur net pliaupiant stipriam lietui išliko neslidu ir nepavojinga dalyviams. Gamtos išdaigos nė trupučio nesumažino prie įvairių oro sąlygų  pratusių sportininkų entuziazmo ir dalyvių nuotaikos visą savaitgalį išliko puikios.

 

Po I etapo, įveikus teisėjos iš Estijos Svetlanos Zolotnikovos trasas išryškėjo 4 lyderiai, tačiau nedidelis reitinginių taškų skirtumas užtikrino intrigą II varžybų etapui. II etapo varžyboms teisėjavęs Zdenek Spolek iš Čekijos paruošė vieną už kitą vis įdomesnes ir sudėtingesnes trasas. Besikaitaliojančios greitos tiesiosiosios su labai tikslaus šunų valdymo reikalaujančiais elementais, privertė gerokai pasukti galvą ne tik agility naujokus, bet ir jau patyrusius vedlius. Atsakingų varžybų metu įtampą jautė ne tik vedliai, bet ir šunys, kurie nestygo starte.


Pasibaigus II etapo varyžyboms ir susumavus reitinginius taškus lyderių ketvertukas gausiausioje didelių šunų (ang. large) klasėje išliko toks pat, kaip ir po I-ojo etapo.  Visi keturi pirmąsias vietas užėmę sportininkai bėgo su borderkolių veislės šunimis. Daugiausiai reitingo taškų po abiejų varžybų etapų surinko didžiausią patirtį turintys šunys ir vedliai: Algirdas Valčiukas su Maeglin Giah (94,5 reitingo taškai) ir Redas Masiulis su HIQ AMAZE Turbo (88 reitingo taškai). Ypatingai atkakli kova vyko dėl 3- iosios vietos, kur grūmėsi Dalius Strazdas su Uni of Magic Border ir Asta Virtautaitė su Maeglin Hill, sportuojantys su jaunosios kartos šunimis. Abu dalyviai surinko po vienodą reitingo taškų skaičių (52,5 reitingo taškai) ir užėmė vienodą pirmų vietų atskirose trasose skaičių, po užimtų 2-ųjų vietų palyginimo, 3 vieta vis gi atiteko Daliui Strazdui su Uni.

Vidutinio dydžio (ang. medi) klasėje lyderiavo ir su didžiaisiais (large) šunimis labai atkakliai ir sėkmingai varžęsi Lina Namejūnaitė su šelčiu Čarliu. Po pirmojo etapo Lina pagal surinktų reitingo taškų skaičių buvo antra bendroje visų šunų įskaitoje, po abiejų etapų Lina surinko (43 reitingo balus) ir stipriai atsiplėšė nuo kitų medi klasės dalyvių.

Daugiausiai reitingo taškų mažiausio ūgio (ang. Small) šunų klasėje surinko Aušra Volosenkinienė su jaunu pudeliu Confetti Lietaus simfonija (41,5 reitingo balai). II etape daugiausia reitingo taškų tarp small grupės dalyvių surinkę Vilija Snorkienė su šelčiu Jangu, galutiniame rezultate surinko (22 reitingo balus) ir liko antri.

 

Smagu, kad agility sportinikų gretos didėja kiekvienais metais. Šiais metais šiose varžybose dalyvavo ir gausus mūsų klube Abu2 sportuojančių. Puikiai pasirodė didelę patirtį turinčios ir labai gražiai bėgančios Jolanta su Desta, surinkusios 10  reitingo taškų. 

Sveikiname varžybų nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės atstovaujant Lietuvą. Pradedame krautis lagaminus kelionei į Čekiją, šiais metais renginį ne tik stebėsime, bet ir palaikysime mūsų geriausiuosius.


Varžybų nuotraukos

Varžybų suvestinė2012-05-02/03 Vilniaus taurė 2012

2012 m. gegužės pirmąjį savaitgalį Balkūnuose (Vilniaus r.), „Abu2“ aikštelėje, vyko agility varžybos „Vilniaus taurė 2012“, kurių metu vyko atrankos į 2012 agility pasaulio čempionatą Čekijoje I etapas. Viso varžyboms užsiregistravo 49 dalyviai iš visos Lietuvos.

 

Puiki nuotaika ir šilta atmosfera išvaikė visus sinoptikų žadėtus debesis, visą savaitgalį oras buvo puikus. Dalyviai varžėsi A0 ir Open klasėse. Open klasės dalyviai per vieną dieną įveikė po 4 smagias bet sudėtingas teisėjos iš Estijos Svetlanos Zolotnikovos trasas - 2 agility ir 2 jamping. A0 klasės dalyviai bėgo mažiau – po 2 trasas per dieną. 

 

Pirmą varžybų dieną Open L klasėje geriausiai pasirodė Dalius Strazdas su UNI of Magic Border – I vieta. II vietą užėmė Redas Masiulis su HIQ AMAZE (Turbo), III- Jūratė Miliūnaitė su GALAKTIKA NOVA Auksinė svaja (Nova).

 

Open M klasėje šeštadienį nugalėjo Lina Nemajūnaitė su Flyland Freedom Flame, II vieta atiteko – Aušrai Volosenkinienei su Dora, III vieta – Daliai Udrienei su AK MIL VISTA ESSANDRE (Kruopa).

 

Open S klasėje – I vietą užėmėmė Aušra Volosenkinienė su Confetti Lietaus Simfonija, II vietą – Aušra Volosenkinienė su Liubavo Aria Adera, III-ą- Vilija Snorkienė su Jangu.

 

A0 L klasėje puikiai pasirodė ir I vietą užėmėm Eimantas Pivoriūnas su AG (Eidži), II vieta atiteko – Daivai Vadišiūtei  su Rude, III-oji - Leonetai Jonutytei su Mūza (Dykumos Deives Pocahontas).

 

A0MS klasėje nugalėjo Gerda Žemaitytė su Bimu (Balbo), II vietą užėmė - Miglė Gvozdzinskaitė su Bija (Chill‘ė).

 

 

 

Antra varžybų diena dalyvius lepino saulėtu oru. Jau su varžybų tempu apsipratusiems dalyviams teisėja parengė dar sudėtingesnes ir įdomesnes trasas. 

Sekmadienį Open L klasėje I vietą užėmė Rita Dambrauskaitė su Olleria Sooty (Kola), II vietą - Redas Masiulis su HIQ AMAZE (Turbo), III vieta - Algirdas Valčiukas su Gia (Maeglin Giah).

 

Open M klasėje geriausiai pasirodė Rasa Guobienė su Rubinu (Rubis), II- a vietą atiteko Linai Nemajūnaitei su Flyland Freedom Flame, III-oji - Aušrai Volosenkinienė su Dora.

 

Open S kalės rezultatai: I vieta - Aušra Volosenkinienė su Confetti Lietaus Simfonija, II vieta - Aušra Volosenkinienė su Liubavo Aria Adera, III vieta Vilija Snorkienė ir Jangas.

 

 

A0 klasėje I-ą vietą užėmė Gabrielė Rutkauskaitė su Aru, II-ą šeštadienio dienos nugalėtojas - Eimantas Pivoriūnas su AG (Eidžy), III –ą - Lina Nemajūnaitė su Nida.

A0MS klasėje geriausiai pasirodė Gerda Žemaitytė su Bimu (Balbo). II

 

 

Šių varžybų metu vyko atrankinės į 2012 agility pasaulio čempionatą Čekijoje (I etapas). Abi dienas, pagal patvirtintus Atviros atrankos į Pasaulio agility čempionatą nuostatus dalyviams buvo skiriami reitingo taškai.

Atrankos I etapo reitingo taškai:

 

Redas Masiulis ir HIQ AMAZE (Turbo) - 35,50

Lina Nemajūnaitė su Flyland Freedom Flame – 33,50

 

Algirdas Valčiukas su Gia (Maeglin Giah) - 32,00

 

Aušra Volosenkinienė su Confetti Lietaus Simfonija - 28,50

 

Rita Dambrauskaitė su Olleria Sooty (Kola)- 27,00

Dalius Strazdas  su UNI of Magic Border - 26,00
Asta Vitartaitė su Maeglin Hill - 22,00
Gintarė Vilbiliekė su Don Desperado Dakota - 12,50
Jolanta Januškauskienė Dreamy Desta Dakota - 7,50

Kitas atrankos į 2012 agility pasaulio čempionatą etapas vyks 2012 m. birželio 2-3 d. Visuomenės harmonizavimo parke (Prienų r.), organizatorius Šunų dresūros ir sporto centras „Nasrai“.

 
Varžybų nuotraukosVaržybų protokolas

2012-02-18 Husse taurė 2012

Darbštieji ŠŠMK agility sekcija „Husse Akela“ 2012-02-18 Šiauliuose surengė puikias įskaitinės agility varžybas „Husse taurei“ laimėti. Varžybas rėmusi „Husse Lietuva“ varžybų dalyviams padovanojo didžiulį tortą, o varžybų nugalėtojams įsteigė puikius prizus. Varžyboms teisėjavo jau visiems gerai žinomas teisėjas Karolis Černiauskas, kuris į šias varžybas atvyko iš tolimosios Bulgarijos.


Viso varžybose jėgas išbandė 64 dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų bei kaimyninės L
atvijos. Abu2 atstovavo 5 dalyviai. Varžybas pradėjo A0 dalyviai, kuriems teisėjavo šioms varžyboms teisėjo asistentu tapęs Vytautas. A0 kategorijoje viso dalyvavo net 25 dalyviai. Didėjant susidomėjimu agility ir vis populiarėjant šiam sportui A0 trasos darosi vis sunkesnės, tačiau taip tik įdomiau. A0 klasės dalyviams įveikus 2 trasas toliau varžėsi dalyviai A1-A3 bei Open klasėse.  

Puikią pirmąją vietą, nesuklydusios nė karto ir nurungusios kitus 6 dalyvius, OpenM kategorijoje užėmėm Dalia su Kruopa.  

 Kitos varžybos numatomos kovo 25 d. Lietuvos agility žiemos sostine tapusiuose Šiauliuose.

Daugiau apie varžybas skaitykite čia.

Už nuostabius varžybų kadrus dėkojame klubui "Husse Akela". Daugiau nuotraukų iš varžybų rasite čia.


2012-01-14 varžybos Šiauliuose

2012 m. sausio 14 d., pirmą kartą šiais metais, ŠŠMK agility sekcija "Husse Akela" surengė puikias įskaitines agility varžybas, kuriose sudalyvavo ir Abu2. 2012 m. sezonas įsibėgėja! Varžyboms teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėjas Redas Masiulis. Kaip jau įprasta, dalyviai varžėsi A0, A1, A2 ir A3 bei Open klasėse. Kiekvienoje klasėje dalyviai įveikė po 2 trasas.
 

 Pirmieji startavo A0. Puikią I vietą A0L kategorijoje, abi trasas įveikę be menkiausios klaidelės, užėmė Audra su Vukiu! Sveikiname puikiai pradėjus 2012-uosius! Kitiems sekėsi kiek prasčiau ir jie liko be prizų.

A1L kategorijoje, pernai d
ar besirungę A0L, puikiai startavo Ermina su Moiliberta. Pirmą trasą įveikusios be klaidų ir gavusios pirmąjį įskaitinį rezultatą, tačiau surinkusios maksimumą baudos taškų antroje, jos užėmę puikią II vietą. (viso - 5 dalyviai).

A3SM (viso varžėsi 5 dalyviai) pastaruosius metus labai g
ražiai ir stabiliai bėgančios Dalia su Kruopa užėmė II vietą.

  Puikiai Abu2 pasirodė OpenL kategorijoje. Evelina su Kiru (viso – 21 dalyvis) nesuklydę nė karto užėmė I ąją, Jolanta su Desta, padariusios vos vieną klaidą – III –ąją vietą. 

Už varžybų nuotraukas dėkojame klubui "
Husse Akela".
Daugiau nuotraukų iš varžybų čia.

Varžybų protokolas.Naujienos
Apie mus
Galerija
Nuorodos
Susisiekite
Draugai
© 2011 Abu2. Visos teisės saugomos.